İçindekiler

Su Sondajı Nedir?

Su Sondajı çalışması zeminin jeolojik yapısına uygun olacak şekilde yapılan kuyu çalışması özelliğidir. Havalı ya da çamur dolaşımı ile yapılabilir. İşlem yapılması sonrasında kuyunun yapısı göz önünde tutularak hidrolojik özelliklere uygun olacak türde projelendirme yapılmaktadır. Su arama çalışmaları kapsamında deneyimli ekibimiz tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Temel olarak sondaj işlemi yeraltında belirli bir derinlikte bulunan suyun tespit edilmesi, ulaşılması ve çekme işlemidir. Kuyunun yıkılmaması çekme işlemi kapsamında önemli olduğundan işlemin profesyonel şekilde yapılmasına çok dikkat edilmelidir. Bu kapsamda su bulma işlemi için alanın tespit edilmesi, kullanılacak olan boru ve diğer malzemelerin türü, projelendirmeye uygunluk günümüz tekniklerine göre yapılıyor.

Sivas Su Sondajı Hizmetler
Sivas Su Sondajı Hizmetler

Su Sondajı Nasıl Gerçekleşiyor?

İç Anadolu Sondaj olarak sunulan hizmetler hızlı, ekonomik ve proje aşamasına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Zeminin her alanda değişiklik göstereceği göz önünde tutulduğundan yapılan çalışmalarda da zeminin sunduklarına dikkat ediliyor. Yumuşak yapıda olan zeminler için çamur dolaşımı uygulanmaktadır. Sert veya kayalık olan zeminlerde ise hava dolaşımı ile sondaj işlemleri yapılıyor.

Zeminin yapısı tespit edildikten sonra sondaj aşaması için yerden delme işlemi uygulanmaktadır. Su çıkarma için uygun derinliğe ulaşım sağlandıktan sonra delici matkap ve borular ile su çıkarılmaktadır. Kuyuya herhangi bir zarar gelmemesi için de kuyu için gerekli koruma işlemleri tamamlanmaktadır. Açılan kuyunun etrafı da güvenlik açısından doldurularak olası risklerin de önüne geçilmektedir. Kuyunun temizlenmesi sonrasında ise kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Tüm bu işlemler verimli sonuçlar alabilmek için titizlikle yapılmalıdır. Özellikle kuyuya zarar gelmemesi ve olası su kayıplarının önüne geçilmesi için Sivas İç Anadolu Sondaj yüksek verimlilikte çalışma sunmaktadır.

Su Sondajı Aşamasında Yüksek Kalitede Hizmet

Su sondajı özenli şekilde gerçekleştirilmediği durumda çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Su arama ve çıkarma çalışmaları için firmamızın ön planda tuttuğu etmenler şu şekildedir;

• Deneyimli ekip sayesinde kuyu ve suya karşı herhangi bir zarar oluşmaz.
• Suyun çıkarılması için gerekli olan zemin etüdü çalışması sağlanır.
• Günümüz teknolojik cihazları ile çıkarma çalışması yapıldığından zaman ve iş gücünden tasarruf sağlanır.
• Farklı jeolojik zeminlere en uygun sondaj tekniklerinin uygulanması için dikkat edilir.

Kaliteli şekilde sondaj kuyusunun açılması ve miktar açısından yüksek su çıkarma sağlanması için İç Anadolu Sondaj olarak yüksek verimlilik ile işlemleri gerçekleştiriyoruz. Anlaşma sonrasında gerekli saha araştırması ve çalışmalar ile sondaj işlemleri kısa sürede tamamlanarak projeleriniz için kullanıma hazır hale getiriliyor.

Sivas Su Sondaj - Sivas Zemin Etüt